Lodospad Jerzy w Głuszycy Górnej


Lodospady w Sudetach nie są zjawiskiem powszechnym, a takich gdzie można się wspinać jest jeszcze mniej. Najbliższym Wrocławia rejonem jest stary Kamieniołom Melafiru w Głuszycy Górnej z tworzącymi się tam lodospadami.

Środa, 17 stycznia 2024

Lodospady przygotowane są przez Janusza Pawłowskiego „Nadzorcę” - dba on o zabezpieczenie połamanych drzew ponad lodem oraz o doprowadzenie strumienia w odpowiednie miejsce ściany. Można powiedzieć, że dzięki jego pracy mamy tu lód :)

To moja druga zimowa wizyta w tym rejonie, o poprzedniej można poczytać tutaj: Lodospady w Głuszycy Górnej. Dzisiaj wraz z Damianem i Skadi z Skadi na Grani trochę powędkujemy na lodospadzie Jerzy, więc tym samym co poprzednio.

Zaczynamy od zawieszenia wędki na jednym z drzew na górze i już możemy działać. Każdy przechodzi lód kilka razy, z różnymi dziabami. Ostatni raz używam swoich butów pod automaty, gdyż podeszwa w jednym z nich zaczęła się odklejać, przez co raki zaczynają spadać. Dobrze, że stało się to teraz, na takim łatwym wyjeździe, a nie dwa tygodnie temu na wspinaczce w Tatrach, bo mogłoby być gorzej. Szkoda, ale mam przynajmniej powód, by kupić nowy but zimowy ;) A te Skarpy miały już ponad 12 lat, więc swoje już przeszły.
Wszystkie foty autorstwa Skadi na Grani

Chciałem jeszcze w tym sezonie pojechać na Lodospady w Głuszycy Górnej, ale patrząc na obecne warunki i prognozy, to słabo to widzę, dlatego już powstał tegoroczny wpis.

Informacje o aktualnych warunkach można sprawdzić na FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100051726325959

Komentarze

  1. I kto by wtedy przewidział, że zima tak szybko się skończy!!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety zima szybko się skończyła. Jeśli dobrze pamiętam, to już kilka dni później zaczął się długi okres plusowej temperatury... Zimy coraz krótsze mamy.

      Usuń

Prześlij komentarz